Sieciaki.pl

Sieciaki.pl jest projektem realizowanym przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Fundacje Orange w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie młodych internautów portalami społecznościowymi. Projekt realizowany jest w ramach programu Komisji Europejskiej „Safer Internet".

Na portalu, poprzez zastosowanie najnowszych metod edukacyjnych opierających się na materiałach multimedialnych oraz interakcji z użytkownikiem, dzieci mogą nie tylko zdobywać wiedzę ale i świetnie się przy tym bawić.

Sieciaki są dziećmi posiadającymi specjalne zdolności, które wykorzystują w walce z internetowymi zagrożeniami tzw. Sieciuchami, czyli złymi mieszkańcami Internetu, którzy szkodzą innym internautom i zastawiają na nich pułapki. Aby pomóc Sieciakom, Sztuczna Inteligencja stworzyła robota NetRobiego. To postać, która opiekuje się zespołem Sieciaków, a pozostałym użytkownikom Internetu radzi, jak uniknąć internetowych zagrożeń.

Zawartość serwisu jest bogata i z pewnością okaże się przydatna przy planowania zajęć oraz lekcji poświęconych tematyce zagrożeń internetowych. Treść jest przyjazna i dostosowana do najmłodszych przez co łatwo zapadnie im w pamięć, a przygody Sieciaków nauczą dzieci bezpiecznego korzystania z sieci oraz unikania niebezpiecznych zachowań.