Poniedziałek, Grudzień 10, 2018

Czwartek, Grudzień 6, 2018, 20:08 | Brak komentarzy »

Mikołaj, mikołajki, mikołajkowe prezenty to okazja, na którą czekaliśmy z niecierpliwością. Właśnie dzisiejszego ranka zawitał do naszej szkoły Mikołaj, który jak obyczaj każe, obdarował nas prezentami. Sprawiły one dużo radości wszystkim uczennicom i uczniom, a także nauczycielom.

Czwartek, Grudzień 6, 2018, 20:05 | Brak komentarzy »

30 listopada obchodziliśmy Andrzejki. Uczniowie zapoznali się z tradycją pochodzenia tego święta, a następnie wzięli udział w andrzejkowych wróżbach i zabawach. Chętni uczestniczyli w znanych i lubianych przepowiedniach.

środa, Grudzień 5, 2018, 18:13 | Brak komentarzy »

Dnia 29 listopada Klub Europejski zorganizował w naszej szkole obchody z okazji Europejskiego Dnia Języków. W podróż do Niemiec, Francji, Rosji i Anglii zabrał nas główny bohater Piotr – student stosunków międzynarodowych uwielbiający podróże po Europie.

środa, Grudzień 5, 2018, 18:10 | Brak komentarzy »

W naszej szkole od zeszłego roku szkolnego zaczęło działać Szkolne Koło Wolontariatu, które prężnie się rozwija. Zrzesza ono 16 uczniów z klas 7 i 8, którzy są otwarci i zawsze chętni do pomocy.
5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W tym dniu szczególnie pamiętamy o tych, którzy bezinteresownie niosą pomoc wszystkim osobom i zwierzętom, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

środa, Grudzień 5, 2018, 18:07 | Brak komentarzy »

W piątek 23 listopada uczniowie klasy 6a wraz z bibliotekarzem i wychowawcą odwiedzili ciekawe miejsca w naszym mieście.
Najpierw wzięli udział w lekcji muzealnej poświęconej jednemu z najbardziej uznanych współczesnych designerów – Władysławowi Wołkowskiemu- artyście wielokrotnie nagradzanemu na międzynarodowych wystawach, m.in. w Nowym Jorku i Paryżu. Głównym materiałem wytworów Wołkowskiego jest wiklina, co bezpośrednio łączy się z jego koncepcją twórczą. Wołkowski borykając się z postępem techniki i monotonią szarych, banalnych wnętrz stworzył koncepcję MIESZKANIA POETYCKIEGO. Miało ono być odwrotnością mieszkania stworzonego przez cywilizację techniczną. Meble zaprojektowane i wykonane przez artystę zdecydowanie mogą zachwycić.

Poniedziałek, Listopad 19, 2018, 10:29 | Brak komentarzy »
Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie zwracają się z prośbą o pomoc w głosowaniu.
Nasza szkoła zgłosiła się do konkursu "Dzieciaki do rakiet", w wyniku którego możemy pozyskać profesjonalny sprzęt do nauki tenisa ziemnego o łącznej wartości 1500 zł. Codziennie z jednego komputera można oddać 5 głosów.Konkurs trwa od 19 listopada do 18 grudnia 2018 roku. Głosowanie odbywa się na stronie: