Wtorek, Październik 20, 2020, 20:44

Co ciekawego w naszym Szkolnym Klubie Europejskim? 30 września klasy 7 i 8 uczestniczyły w ciekawych warsztatach europejskich. Warsztaty przeprowadzone zostały przez Stowarzyszenie EUROPE4YOUTH, które zajmuje się poszerzaniem horyzontów młodych ludzi poprzez wspieranie ich uczestnictwa w krajowych i międzynarodowych projektach młodzieżowych, a także zachęcanie do samodzielnego ich organizowania.

Wicedyrektor Stowarzyszenia p. Piotr Krzystek wraz z wolontariuszkami przeprowadzili z młodzieżą bardzo ciekawe zajęcia warsztatowe dotyczące tematów wolontariatu, wymian młodzieżowych, studiów i pracy za granicą, wyjazdów edukacyjnych oraz stypendiów. Z racji sytuacji epidemicznej, mini-warsztaty miały formę pikniku na świeżym powietrzu. Tak więc były i parasole, i leżaczki, i kocyki, i nawet drobne przekąski :-) Nie dopisała niestety pogoda, więc część pikniku trzeba było przenieść do budynku szkoły. Za to dopisała jak zwykle nasza wspaniała młodzież, która z zainteresowaniem brała udział w zajęciach. Jedna z wolontariuszek pochodziła z Niemiec, więc uczniowie mogli spróbować swych sił w porozumiewaniu się w języku niemieckim i angielskim :-)
Ponadto, tradycyjnie zorganizowany został szkolny konkurs wiedzy o Unii Europejskiej czyli EUROQUIZ. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV-VI. W tym roku dziewczynki nie dały szans chłopcom :-) Wywalczyły pierwsze trzy miejsca i zdobyły sympatyczne nagrody. I miejsce zdobyła Natalia Karkos-Lorek z klasy 5, miejsca II ex aequo Hanna Szymczak z klasy 6b oraz Julia Pandel z klasy 6c.

Kamila Jochymek Beata Turska