Niedziela, Październik 11, 2020, 20:32

Od października w naszej szkole rozpoczął się cykl spotkań z ciekawymi ludźmi. Niestety obecna sytuacja skłania nas do poszukiwania innych rozwiązań niż spotkania w budynku szkoły i dlatego pierwsze spotkanie odbyło się on-line.

Uczniowie klas młodszych mieli okazję uczestniczyć w webinarze z przyrodnikiem i autorem słynnych komiksów naukowych dla dzieci Tomaszem Samojlikiem. Spotkanie zostało zorganizowane przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Olkuszu, w czasie którego najmłodsi uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat Puszczy Białowieskiej i zamieszkujących tam zwierząt. Poznali tez tajniki powstawania najbardziej popularnych komiksów dla dzieci, a także dowiedzieli się jak narysować żubra metodą "ziemniakową". Oczywiście nie mogło zabraknąć pytań od młodych czytelników.