Wtorek, Wrzesień 1, 2020, 12:24
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
dziś rozpoczynamy wspólnie nowy rok szkolny 2020/2021.
Po wakacyjnej przerwie wracamy do szkoły, ale niestety w innych nietypowych warunkach. Wspólnie przyjdzie nam się zmagać z obostrzeniami, jakie przyniósł ze sobą wirus COVID-19. Mam jednak głębokie przekonanie, że sobie z tą sytuacją poradzimy, jeśli tyko wszyscy i każdy z osobna przestrzegać będziemy zasad, jakie obowiązywać nas będą w tym szczególnym czasie.

Drodzy uczniowie, przed Wami rok wytężonej pracy, wielu zadań i obowiązków, ale z pewnością również możliwości odnoszenia sukcesów i pokonywania trudności. Jaki będzie ten rok, w największej mierze zależy od Was, od Waszych postaw, motywacji do pracy, podejścia do obowiązku, jakim jest szkoła.
My, nauczyciele, będziemy wspierać Was w tym zadaniu, pokazywać odpowiednią drogę.
Chciałabym, aby najważniejszym zadaniem dla Was było osiągnięcie jak najwyższych wyników w nauce oraz w konkursach przedmiotowych, godne reprezentowanie naszej szkoły w każdym miejscu i sytuacji oraz rozwijanie zainteresowań i zdolności, które przecież każdy posiada.
Musicie pamiętać, że uczniami jesteście nie tylko w szkole, ale też kiedy przebywacie na boisku, na wycieczce czy w czasie zabawy. Starajcie się o tym pamiętać.
Życzę wszystkim uczniom, aby czas spędzany w szkole był radosny i pracowity.
Nauczycielom życzę jak najmniej kłopotów i problemów z uczniami, zdrowia i wielu powodów do satysfakcji.
Pracownikom administracji i obsługi spokojnej i efektywnej pracy.
Rodzicom zadowolenia ze swoich dzieci, dobrej współpracy ze szkołą, z nauczycielami, wychowawcami oraz dyrekcją.
Rok szkolny 2020/2021 uważam w naszej szkole za rozpoczęty.
W dzisiejszym dniu wszyscy powinniśmy pamiętać o 81 rocznicy wybuchu najstraszniejszej jak do tej pory wojny. Powinniśmy docenić fakt, że możemy uczyć się w normalnych warunkach, gdzie jedynym zmartwieniem może być gorzej napisana klasówka czy też nieodrobiona praca domowa.

Edyta Gil