Czwartek, Czerwiec 25, 2020, 19:12
W związku z epidemią koronawirusa w Polsce od 25 marca wszystkich uczniów obowiązywała edukacja na odległość. W Szkole Podstawowej nr 3 w Olkuszu początkowo uczniowie komunikowali się ze sobą i nauczycielami za pomocą Skype'a, a następnie od 15 kwietnia klasy 4-8 uczyły się zdalnie, korzystając z platformy Cisco Webex Meetings.

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, języka polskiego, języków obcych, matematyki, historii, biologii, geografii, chemii, fizyki, prowadząc lekcje łączyli się ze swoimi uczniami online.
Pozostali nauczyciele umieszczali tematykę zajęć i zadania do wykonania na Platformie Edukacyjnej Szkoły Podstawowej nr 3. Chcąc urozmaicić lekcje, prowadzący je przygotowywali dla uczniów ciekawe prezentacje, wyszukiwali filmy na YouTube z danym zagadnieniem, korzystali z materiałów zamieszczanych w e-podręczniku czy Scholarisie oraz platform Padlet i Genially. Pomocny okazał się również serwis Rzeczypospolitej Polskiej gov.pl, gdzie znajdowały się ciekawe rozwiązania dydaktyczne zdalnych lekcji.

Nauka zdalna wymagała od wszystkich dużego uporu i samozaparcia. Była ogromnym wyzwaniem, a dzieci znakomicie zdały egzamin
z samodzielnej pracy, wykonywanej pod kierunkiem nauczycieli. Wiemy
na pewno, że doświadczenie wyniesione z tygodni pracy online wzbogaci metody edukacyjne.
Tymczasem przed nami wakacje. Niech miną spokojnie i radośnie.
Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa i wypoczęci spotkajmy się
1 września.