Czwartek, Kwiecień 2, 2020, 09:56

Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych. To już XI edycja tego programu. Nasza szkoła już po raz kolejny wzięła udział w tym programie, którego celem jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci rozpoczynających naukę w szkole, wytworzenie u dzieci naturalnych sposobów unikania i reagowania na zagrożenia, a także edukacja rodziców w zakresie ochrony dzieci przed zagrożeniami.

W czasie realizacji programu poruszane były następujące tematy:
• bezpieczeństwo w domu
• bezpieczeństwo w drodze do szkoły
• bezpieczeństwo w szkole
• bezpieczeństwo w Internecie
Nasze pierwszaki poszerzały swoją wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa oglądając filmy edukacyjne oraz wypełniając ciekawe karty pracy, tworząc plakaty, biorąc udział w dramach, zabawach ruchowych i dydaktycznych. Na koniec programu uczniowie rozwiązali test online i otrzymali pamiątkowe dyplomy.