Piątek, Grudzień 13, 2019, 12:34

W listopadzie Szkolny Klub Europejski przeprowadził w naszej szkole szereg akcji związanych z promowaniem idei Unii Europejskiej.
Członkowie Klubu przeprowadzili zajęcia warsztatowe dla klas drugich. Drugoklasistów odwiedził Syriusz, maskotka Unii Eoropejskiej, który opowiadał dzieciom o idei powstania Unii Eoropejskiej, objaśnił znaczenie symboli unijnych tj. flaga, hymn, motto.
Następnie dzieci sprawdzały swoją wiedzę o Europie rozwiązując ciekawą krzyżówkę. Na koniec zajęć przeprowadzony został mini-konkurs na zaprojektowanie maskotki Syriusza w wersji „polskiej". Zwycięzcy nagrodzeni zostali słodką przekąską 😊
Dla klas 4-6 zorganizowany został szkolny konkurs Euroquiz. Przedstawiciele klas zmagali się z trudnymi zadaniami dotyczącymi Unii Europejskiej oraz państw Europy. Klasy szóste nie dały szans konkurencji. Miejsce I zajął uczeń klasy 6b Krzysztof Białaś, miejsce II ex aequo Kacper Kowalski z 6b oraz Franek Curyło z 6c. Zwycięzcom gratulujemy!!!
Klasy 7 i 8 uczestniczyły w ciekawych warsztatach europejskich. Warszstaty przeprowadzone zostały przez Stowarzyszenie EUROPE4YOUTH, które zajmuje się poszerzaniem horyzontów młodych ludzi poprzez wspieranie ich uczestnictwa w krajowych i międzynarodowych projektach młodzieżowych, a także zachęcanie do samodzielnego ich organizowania. Wice dyrektor Stowarzyszenia p. Piotr Krzystek przeprowadził z młodzieżą bardzo ciekawe zajęcia dotyczące tematu „Euroszanse" czyli możliwości dla młodzieży w Unii Europejskiej. Uczniowie dowiedzieli się jakie szanse stwarza młodym ludziom Unia Eoropejska w zakresie edukacji, pracy oraz wolontariatu. Na koniec mogli również stworzyć schemat projektu unijnego według własnego pomysłu. Zajęcia okazały się być dla uczniów bardzo inspirujące... 😉
Opiekunki KE: Kamila Jochymek, Beata Turska