Poniedziałek, Grudzień 9, 2019, 09:59
3 grudnia 2019 roku klasy 3a i 3b pojechały na wycieczkę do Będzina.
Na wstępie zobaczyliśmy zamek położony na wysokiej skarpie na lewym brzegu Czarnej Przemszy stanowiący przykład budownictwa obronnego z połowy XIV w. należącego do "Szlaku Orlich Gniazd".
Następnie pojechaliśmy do barokowo-klasycznego pałacu w Będzinie- Gzichowie. Pałac ten został wzniesiony po 1702 roku jako symbol pozycji i rangi rodu Mieroszewskich w Księstwie Siewierskim , wzorowany na pałacach francuskich. Tam uczniowie wzięli w udział w warsztatach na temat życia i zwyczajów panujących w łużyckiej osadzie i średniowiecznym grodzie. Po obejrzeniu krótkiej prezentacji , każdy uczestnik wycieczki wykonał bransoletkę na wzór ludności łużyckiej. Po wykonaniu bransoletek wszyscy udaliśmy się do Teatru Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie na przedstawienie kukiełkowe "Cudowna lampa Aladyna" w reżyserii Ilony Zgiet. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie. Na szczególną uwagę zasługuje animacja lalek i efekty świetlne. Po spektaklu wszyscy zadowoleni wrócili do Olkusza.