środa, Listopad 20, 2019, 13:20

8 listopada 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości.
Uroczystość rozpoczęła się o 11.11 odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. W ten sposób przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji Szkoła do hymnu mającej na celu uczyć cenić i szanować symbole narodowe.
W czasie akademii przypomnieliśmy ważne wydarzenia poprzedzające dzień ogłoszenia niepodległości, a następnie odtworzyliśmy atmosferę panującą w kraju w 1918 roku i po odzyskaniu niepodległości w latach dwudziestych i trzydziestych. Zaprosiliśmy widzów do restauracji Adria, w której w dwudziestoleciu międzywojennym bawiły elity polityczne i artystyczne Warszawy. Uczniowie wcielili się w legendarne już postacie tamtych czasów, np. Hankę Ordonównę i Eugeniusza Bodo. Śpiewali takie szlagiery jak Zimny drań, Umówiłem się z nią na dziewiątą, Lata dwudzieste, lata trzydzieste, Na pierwszy znak, Ada, to nie wypada, recytowali wiersze Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i tańczyli modnego w ówczesnych czasach charlestona. Na koniec przebrani w stroje z epoki urządzili pokaz mody.
Prezentacja zatytułowana Wolność kocham i rozumiem wzruszyła zgromadzonych i uświadomiła im, że wolność jest bezcenną wartością, którą należy pielęgnować i utrzymać za wszelką cenę.
15 listopada o godz. 17.00 powtórzyliśmy inscenizację dla licznie przybyłych rodziców, dziadków, a także naszych absolwentów.
Widzowie mogli jeszcze raz przeżyć rocznicę odzyskania niepodległości, a także zachwycić się talentem swoich dzieci i podziwiać ich zaangażowanie w to przedsięwzięcie.