środa, Październik 16, 2019, 13:04

Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Bohaterowie, którzy brali w nim udział, poświęcili młodość, by walczyć o naszą wolność. Ci ludzie wciąż są wśród nas i choć są dla nas niezwykle ważni, pamięć o nich stopniowo zanika.

Dlatego też uczniowie naszej szkoły już po raz trzeci aktywnie zaangażowali się w akcję „Wyślij kartkę do powstańca". Uczniowie samodzielnie wykonali kartki. Zebranych i wysłanych zostało około 100 pocztówek.
W ten sposób uczniowie naszej szkoły uhonorowali uczestników Powstania Warszawskiego i udowodnili, że pamiętają.... Mamy nadzieję, że akcja podjęta w tym roku będzie kontynuowana także w przyszłym.