Piątek, Październik 11, 2019, 09:16

Obecnie jednym z ważniejszych problemów ochrony środowiska przyrodniczego są odpady oraz zagrożenia z nimi związane.
Jeszcze w pierwszej połowie XX wieku produkowano niewiele odpadów.
Obecnie rozwój przemysłu jest tak dynamiczny, konsumpcja tak ogromna, że napływ rzeczy stał się ogromnym problemem i ważnym wyzwaniem.

Dlatego należy podejmować działania, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji dzięki temu nie będziemy zaśmiecać ani w takim stopniu jak dotąd zużywać i niszczyć środowisko.
W związku z tym szkolne Koło LOP zorganizowało akcję edukacyjną
dla uczniów klas IV - VIII, która odbyła się dnia 25.09.2019 r.
Warsztaty ekologiczne nt.segregacji odpadów przeprowadziły panie:
Angelika Ziętek i Ewa Świętek - przedstawicielki firmy MPGK ALBA z Dąbrowy Górniczej.
Spotkanie miało na celu poszerzenie wiedzy na temat segregacji odpadów i recyklingu.
Podczas spotkania przeprowadzona została ekologiczna gra edukacyjna, dzięki której uczniowie usystematyzowali sobie zdobytą wiedzę i świetnie się bawili.
Podsumowując, należy pamiętać, że stosując się do zasad segregacji śmieci przyczyniamy się do poprawy jakości powietrza, gleby i wody. Ograniczamy również liczbę odpadów w swoim otoczeniu, chroniąc zasoby naturalne, z których korzystamy nie tylko my, współcześnie żyjący, ale które będą służyły także kolejnym pokoleniom.