Piątek, Październik 11, 2019, 09:13

Nowy rok szkolny uczniowie klasy IV, Va i Vb rozpoczęli z wielka pompą. 3 października 2019 roku uczniowie klasy IV, Va i Vb udali sie na rajd jesienny „ Zdobywamy Ojcowską Złotą Jesień" do Doliny Będkowskiej.

Poznali uroki Ojcowskiego Parku Narodowego, dowiedzieli się wielu ciekawostek o nietoperzach, poznali skałki Sokolica – najwyższa w całej Jurze ścianka wspinaczkowa, Dupa Słonia Iglica, co to są jaskinie krasowe, źródła i wywierzysko. Podziwiali potok na którym znajduje się Szum – największy w całej Jurze naturalny wodospad (zwany również Szerokim), Zabawa była wspaniała, pogoda dopisała, choć w dolinie wilgotnej niejeden zaliczył błotną kąpiel.
Emocje i ruch na świeżym powietrzu rozbudzają apetyt , wiec wszyscy ze smakiem zajadali pyszne kiełbaski z ogniska własnoręcznie upieczone.
Bez wątpienia była to integracja klas na 102!
"Po pracy wszakże
odpoczynek się należy.
Zaś kto się zgadza,
niech do Brandysówki mierzy!
Daj się oczarować
malowniczej Dolinie,