Poniedziałek, Wrzesień 30, 2019, 14:56
W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy działania w ramach Zintegrowanego Programu Polityki Bezpieczeństwa: „Bezpieczna Szkoła" .W ubiegłym roku szkolnym otrzymaliśmy zaszczytny certyfikat „LIDERA BEZPIECZEŃSTWA", a to zobowiązuje do dalszej, jeszcze lepszej pracy.
Jak co roku, we współpracy z funkcjonariuszami KPP, to jest naszym dzielnicowym aspirantem Pawłem Chaberką i jego kolegą, odbyły się spotkania z uczniami klas pierwszych
na temat bezpiecznej drogi do szkoły. Problem bezpieczeństwa dzieci również był omawiany
na spotkaniach z rodzicami przez wychowawców i pedagoga szkolnego.
Rodzice klas siódmych i ósmych uczestniczyli w warsztatowym szkoleniu dotyczącym zagrożeń używania środków psychoaktywnych przez młodzież, które zostało zorganizowane w związku z wcześniejszymi ustaleniami związanymi z podsumowaniem dotychczasowej współpracy z KPP w Olkuszu oraz wynikami ankiet dotyczących profilaktyki i bezpieczeństwa. Przeprowadziła je młodszy aspirant Marika Guzik-Gajda, która jest koordynatorem programu
w naszej szkole, a w pracuje w Wydziale ds. Prewencji i Nieletnich Komendy Powiatowej Policji
w Olkuszu. W czasie zajęć korzystała z materiałów poglądowych, które miały rodzicom przybliżyć problem zagrożeń mogących czyhać na młodzież oraz uświadomić, że w profilaktyce rola rodziców jest kluczowa.

Planowane są dalsze działania profilaktyczne poprzez zaangażowanie uczniów i nauczycieli Kampanię „NO PRPMIL, NO PROBLEM", która ma na celu zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mamy nadzieję na zorganizowanie warsztatów profilaktycznych dla dzieci i młodzieży, które będą realizowane przez trenerów zewnętrznych.

Przygotowała:
Pedagog szkolny mgr Urszula Ryza