Poniedziałek, Czerwiec 10, 2019, 08:35

4 czerwca 2019 r. klasa 2 a pojechała na wycieczkę do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Olkuszu. Tam wzięli udział w zajęciach edukacyjnych Uniwersytetu prof. Wodniczka. W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się dlaczego woda jest ważna i jak chronić jej zasoby.

Ponadto uzyskali też odpowiedzi na pytania: Co to jest woda? Dlaczego nie można bez niej żyć? Jak się ją oczyszcza? Kto i w jaki sposób kontroluje się to, co leci w naszych kranach?
Zajęcia były bardzo ciekawe. Po zakończeniu zajęć uczniowie stali się Małymi Wodnikami – ekspertami w dziedzinie wodnej i otrzymali indeksy Uniwersytetu prof. Wodniczka oraz wiele innych gadżetów. Wszyscy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni.