Piątek, Marzec 22, 2019, 13:02

21 marca to według kalendarza pierwszy dzień wiosny. Hmm, pierwszy dzień wiosny, a za oknem tak szaro, buro i zimno... Ale nie w budynku olkuskiej Trójki! U nas na korytarzach szkolnych i w salach lekcyjnych kwiaty, liście i wiosenne akcenty, a dzisiejszy dzień w naszej szkole obchodziliśmy w sposób urozmaicony, ciekawy i kolorowy.

Głównym celem dzisiejszej zabawy była integracja uczniów, motywowanie do pracy na rzecz klasy, wdrażanie do zdrowej rywalizacji oraz zniechęcenie uczniów klas starszych do wagarów, by Pierwszy Dzień Wiosny nie był postrzegany jako Dzień Wagarowicza. Uczniowie klas starszych byli w olkuskim MDK na filmie Mia i biały lew, a klasy młodsze w klasach z wychowawcami wykonywali plakaty pt. „Pani Wiosna", a następnie prezentowali swoje prace i uczestniczyli w konkurencjach między klasowych o tematyce wiosennej. I miejsce zdobyła klasa IIa, drugie miejsce klasa IIb, trzecie miejsce klasy: Ib i III. Gratulujemy! Na koniec wspólnie wszyscy uczyliśmy się piosenki pt. „Witaj Wiosno!". Wszyscy świetnie się bawiliśmy!