środa, Luty 13, 2019, 12:47

XVIII Miejsko - Gminny Konkurs Języka Polskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych organizowany przez Szkołę Podstawową nr 9 w Olkuszu przebiegał – jak co roku – w dwóch etapach.

Drugi etap odbył się 6 lutego. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Maja Calik (klasa 6a), Julia Masternak (klasa 6a), Paweł Barczyk (klasa 6b).
Na początku uczniowie rozwiązywali krzyżówkę, wykazując się wiedzą na temat fleksji. Nie straszne im były terminy: „deklinacja", „koniugacja" czy „oboczność". Doskonale poradzili sobie z zadaniem polegającym na poprawieniu błędów językowych. Wykazali się również wiedzą i umiejętnościami z zakresu ortografii i teorii literatury. Nie przeraziło ich też zadanie dotyczące synonimów, homonimów i antonimów.
Jak co roku uczestnicy popisywali się także zdolnościami krasomówczymi. Tym razem przedstawiciele drużyn musieli wygłosić przemówienie okolicznościowe.
W tym roku rywalizacja była niezwykle zacięta i wyrównana. O zwycięstwie zadecydowała dogrywka, która dostarczyła niesamowitych emocji. Nasi uczniowie zachowali zimną krew do końca, przezwyciężyli stres i o ... pół punktu pokonali rywali z Sieniczna.
Zwycięzcom gratulujemy tym bardziej, że podtrzymali zwycięską passę Trójki sprzed roku. Nad przygotowaniem uczniów do konkursu czuwały panie polonistki:
Agnieszka Piątek i Alina Rogóż.