Poniedziałek, Luty 11, 2019, 14:29

Dnia 8 lutego klasy 1-3 udały się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu na lekcję filmową pt. „Skąd są dźwięki tej piosenki?. O muzyce w filmach dla dzieci" połączonej z oglądaniem filmu animowanego pt. „ Balerina". Dzieci dowiedziały się jak ważną rolę odgrywa muzyka w filmie. Przekonały się jak wyglądały filmy na początku istnienia kina.
Poznały instrumenty i zwyczaje muzyczne z różnych zakątków świata. Na koniec uczniowie obejrzeli film animowany: „Balerina", w którym muzyka odgrywa bardzo ważną rolę. Ze spotkania z muzyką w bajkach najmłodsi, wrócili bogatsi o nowe wrażenia i pełni pozytywnych emocji.