Niedziela, Styczeń 6, 2019, 17:38

Z inicjatywy Aktywu Bibliotecznego 11 grudnia 2018 w naszej szkole został zorganizowany konkurs wiedzy o Harrym Potterze. . Bohater ten budzi nieustanne emocje u młodych czytelników i również  liczne grono naszych uczniów fascynuje ta postać.

Pomysłodawczynie konkursu (Julia Masternak, Karolina Barańska, Emilia Jaszczyk) samodzielnie opracowały konkursowe zadanie, przeprowadziły konkurs oraz sprawdziły prace uczestników. Do konkursu zgłosiło się 20 osób z własnej, nieprzymuszonej woli. Najlepszymi znawcami Harry Pottera okazali się:
Kacper Kowalski z kl. 5b – I miejsce
Katarzyna Hrabia z kl. 5a- II miejsce
Katarzyna Krysztoforska z kl. 8a- III miejsce
Marcin Swędzioł z kl. 6a- wyróżnienie
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Wszystkich zachęcamy do udziału w innych konkursach bibliotecznych!
Dziewczyny zatroszczyły się również o nagrody. W tym celu zorganizowały kiermasz babeczek, których nazwy były inspirowane utworami J. Rowling (babeczki- Felix Felicis, Amortensja, Veritaserum). Słodkości cieszyły się wielkim zainteresowaniem uczniów i zniknęły w mgnieniu oka (w zamieszaniu nie zdążyliśmy zrobić zdjęć, więc utrwalone zostały nieliczne nasze wypieki) . Z uzyskanych środków zostały zakupione książki i czekolady, którymi obdarowani zostali zwycięzcy konkursu.
20 grudnia w obecności Pani Wicedyrektor Edyty Gil odbyło się wręczenie nagród.
Julka, Karolina oraz Emilka wykazały się kreatywnością, samodzielnością oraz zmysłem organizacyjnym. Gratulujemy i dziękujemy.
Nad całością przedsięwzięcia dyskretnie czuwał bibliotekarz- Małgorzata Pieniążek.