środa, Grudzień 26, 2018, 12:04

Dnia 17 grudnia uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w spektaklu teatralnym w olkuskim MOKu. Little Red Riding Hood (Czerwony Kapturek) to baśniowa historia, którą w polskiej wersji znamy z wielu literackich i teatralnych form.

Nie ma dziecka, które nie zna historii o Czerwonym Kapturku, wilku i babci. Dlatego nawet w angielskiej wersji tej bajki, jeśli uczniowie coś przeoczą lub nie zrozumieją, mogą łatwo śledzić i wczuć się w tą historię. Przedstawienie przygotowane w zabawnej, pomysłowej i nowoczesnej formie, z małą dawką bajkowego morału, podparte wesołymi piosenkami. Historia zaczyna się niekonwencjonalnie – Czerwony Kapturek nie chce iść do szkoły, ponieważ czeka ją ciężka klasówka. Wymyśli, że musi odwiedzić chorą babcie. O tym, jak wiele kłopotów wywoła głupie, niepotrzebne kłamstwo, oraz że wagarowanie naprawdę nie popłaca, dowiedzieliśmy się z tej historii.
Dobrane słownictwo, proste formy czasu teraźniejszego i przeszłego dostosowane do wiedzy uczniów na poziomie podstawowym.
Przedstawienie bardzo się podobało, wywołało pozytywne emocje i rozbawiło wszystkich.