środa, Grudzień 5, 2018, 18:13

Dnia 29 listopada Klub Europejski zorganizował w naszej szkole obchody z okazji Europejskiego Dnia Języków. W podróż do Niemiec, Francji, Rosji i Anglii zabrał nas główny bohater Piotr – student stosunków międzynarodowych uwielbiający podróże po Europie.
Uczniowie klas 6 a i 8 b zaprezentowali swoje umiejętności językowe w scenkach sytuacyjnych i rozmowach telefonicznych w różnych językach. Akademia urozmaicona była taneczno – wokalnymi występami uczniów klasy 7 a oraz uczniów klasy 3 a, którzy pod kierunkiem pani Karoliny Kot zatańczyli i zaśpiewali piosenkę w języku niemieckim.
Dekoracja wykonana przez panie Magdalenę Wojtaszek, Annę Nawarę i Lidię Stach przedstawiała logo koszulki, która zwyciężyła w zeszłorocznej edycji międzynarodowego konkursu koszulkowego Europejskiego Dnia Języków. Uczniowie klas 4 – 8 obecnie przygotowują swoje propozycje na projekt koszulki promujący naukę języków obcych. Projekty wezmą udział w międzynarodowym konkursie, którego rozstrzygnięcie nastąpi w maju. Na koniec uroczystości pani dyrektor Małgorzata Goc wręczyła nagrody za szkolny drużynowy konkurs ,,Jaki to język'' zorganizowany przez Klub Europejski.
I miejsce zajęła drużyna z klasy 6 a: Julia Masternak i Marcin Swędzioł, II miejsce zdobyli uczniowie klasy 5 b: Inga Stanisz i Krzysztof Białaś, a III miejsce ex aequo uzyskali uczniowie klasy 8 b: Oliwia Szkarlat i Katarzyna Trzcionkowska i z klasy 7 b Olga Jochymek i Mateusz Zub. Nad całością imprezy czuwały nauczycielki języka angielskiego pani Beata Turska i pani Kamila Jochymek.