Poniedziałek, Grudzień 10, 2018

środa, Grudzień 5, 2018, 18:07

W piątek 23 listopada uczniowie klasy 6a wraz z bibliotekarzem i wychowawcą odwiedzili ciekawe miejsca w naszym mieście.
Najpierw wzięli udział w lekcji muzealnej poświęconej jednemu z najbardziej uznanych współczesnych designerów – Władysławowi Wołkowskiemu- artyście wielokrotnie nagradzanemu na międzynarodowych wystawach, m.in. w Nowym Jorku i Paryżu. Głównym materiałem wytworów Wołkowskiego jest wiklina, co bezpośrednio łączy się z jego koncepcją twórczą. Wołkowski borykając się z postępem techniki i monotonią szarych, banalnych wnętrz stworzył koncepcję MIESZKANIA POETYCKIEGO. Miało ono być odwrotnością mieszkania stworzonego przez cywilizację techniczną. Meble zaprojektowane i wykonane przez artystę zdecydowanie mogą zachwycić.
Następnie udaliśmy się do PiMBP, gdzie uczniowie zostali zaproszeni do BIURA DETEKTYWISTYCZNEGO Adasia Cisowskigo. Tam zostali przeszkoleni w różnych metodach zaszyfrowywania tekstu, poczym otrzymali zadanie – wskazać przestępcę. Droga do rozwiązania zagadki wiodła przez szereg różnorodnych zagadek. Zabawa była przednia, chociaż nie dla wszystkich zakończyła się sukcesem. Przy okazji uczniowie ćwiczyli spostrzegawczość, uważność, czytanie ze zrozumieniem, logiczne myślenie, wnioskowanie.
Organizatorom wycieczki przyświecał cel, aby zapoznać uczniów z ciekawymi miejscami w Olkuszu i zachęcić do zapoznawania się i korzystania z oferty kulturalnej miasta.