Piątek, Listopad 16, 2018, 20:17

Z okazji 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w klasie 2a odbyła się historyczna lekcja na temat zniknięcia Polski z mapy Europy w 1795 r., gdy sąsiednie państwa - Rosja, Prusy i Austria - dokonały trzeciego rozbioru .
Dopiero I wojna światowa, w której państwa zaborcze walczyły przeciwko sobie, dała Polakom szansę na odzyskanie niepodległości. Polacy podejmowali przez czas niewoli różne działania zbrojne. Najbardziej znane są walki Legionów Polskich utworzonych przez Józefa Piłsudskiego. I wojna światowa zakończyła się klęską trzech zaborców, co umożliwiło wyzwolenie Polski i po 123 latach niewoli Polska znów stała się wolnym państwem. Aby upamiętnić to wydarzenie 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W związku z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości p. Nadia Nocoń-Jeleń przeprowadziła zajęcia, przybliżając uczniom treści historyczne. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach, a na koniec otrzymali Paszport Małego Patrioty.