Wtorek, Listopad 13, 2018, 17:10

Kulminacja obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości miała miejsce w naszej szkole 9 listopada.
O 11.11 włączyliśmy się w ogólnopolską akcję śpiewania hymnu narodowego i w ten sposób rozpoczęliśmy uroczystość.
11 listopada to radosna data symbolizująca wymarzoną wolność, dlatego w tym roku postanowiliśmy świętować z piosenką na ustach. Pieśń żołnierska pomagała przetrwać w okopach oraz towarzyszyła strzelcom i legionistom ofiarnie walczącym o niepodległość.
Każda klasa od 4 do 8 wcześniej wylosowała tytuł pieśni i przygotowała jej wykonanie. Uczniowie i wychowawcy pomyśleli także o choreografii, kostiumach, a nawet małej inscenizacji. Prowadzący natomiast informowali o autorach utworów i okolicznościach spopularyzowania.
Usłyszeliśmy następujące pieśni: Przybyli ułani pod okienko, Płynie Wisła, płynie, Wojenko, wojenko, Hej, hej ułani, O mój rozmarynie, Rozkwitały pąki białych róż, My, pierwsza brygada, Pierwsza kadrowa, Piechota, Dziś do ciebie przyjść nie mogę, Jak długo w sercach naszych, Warczą karabiny.
Wspólnym śpiewaniem złożyliśmy hołd tym, którzy niestrudzenie i z poświęceniem walczyli o upragnioną niepodległość. W tym dniu przypomnieliśmy także najważniejsze wydarzenia dotyczące historii odradzającego się państwa i sylwetki bohaterów tamtych czasów. Po prezentacji dziewczynki z klasy 5 c wykonały piękny i wzruszający taniec Dla niepodległej.
Następnie pani dyrektor i pani wicedyrektor wręczyły dyplomy i nagrody zwycięzcom różnych konkursów organizowanych w ramach obchodów tegorocznego Narodowego Dnia Niepodległości.
Na koniec uroczystości przepełnieni dumą i radością wspólnie zaśpiewaliśmy Rotę.
To był z pewnością wyjątkowy i niepowtarzalny dzień w naszej szkole.