Poniedziałek, Październik 15, 2018, 21:11

Dnia 15.10.218 r. w naszej szkole miała miejsce wielka akcja „Wąsy Marszałka". Uczniowie przyozdobili swoje twarze wąsami a la Józef Piłsudski. W nagrodę zwolnieni byli z odpowiedzi ustnych. Pomysłowość uczniów co do techniki wykonania wąsów była zaskakujaca.

Marszałek Józef Piłsudski - patriota, wódz narodu polskiego, wybitny polityk i działacz niepodległościowy, dzięki któremu Polska odzyskała wolność po 123 latach zaborów - takiego znamy go z lekcji historii. Jednak marszałek Piłsudski miał też inną twarz - kochanego "dziadka" narodu jak nazywano go pieszczotliwie, dlatego też dwaj uczniowie przebrani za Marszałka i jego adiutanta roznosili na przerwach uczniom cukierki. Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji jeszcze bardziej przybliżyliśmy postać naszego wielkiego rodaka.