Poniedziałek, Grudzień 10, 2018

Niedziela, Wrzesień 23, 2018, 11:19
Dnia 18.09.2018r. odbyły się w naszej szkole pierwsze zebrania z rodzicami. Najpierw wszyscy zostali zaproszeni do sali gimnastycznej, gdzie przybyły z Komendy Powiatowej Policji gość - aspirant sztabowy Marcin Adamek poruszył problem odpowiedzialności prawnej rodziców za swoje pociechy oraz odpowiedzialności karnej małoletnich.
Opowiedział o formach współpracy policji ze szkołą oraz przykładowych sytuacjach wspólnych działań.
Pedagog szkolny Urszula Ryza przedstawiła wnioski z badań przeprowadzonych w czerwcu bieżącego roku w związku z ewaluacją Programu Wychowawczo- Profilaktycznego szkoły, a dotyczących poziomu poczucia bezpieczeństwa, korzystania z sieci oraz kultury osobistej uczniów.
Rodzice zostali zachęceni do współpracy z gronem pedagogicznym na płaszczyźnie wychowania i profilaktyki zachowań przemocowych i uzależnień. Została także przedstawiona nowa pani pedagog – logopeda Dagmara Sajdak.
Zabrała głos przewodnicząca Rady Rodziców pani Aneta Stachel- Barczyk, zapraszając do zaangażowania się w pracę na rzecz szkoły w trójkach klasowych, Radzie Rodziców i w podejmowaniu różnych działań dla dobra uczniów. Poruszyła także wątek Budżetu Obywatelskiego, to jest projektu, którego celem jest remont sali gimnastycznej w naszej szkole. Konieczne jest zaangażowanie jak największej liczby życzliwych osób, aby w głosowaniu uzyskać zwycięstwo.
Po wspólnej części spotkania, rodzice udali się do klas, gdzie wychowawcy ich dzieci, przekazali bardzo ważne informacje dotyczące na przykład: obowiązujących przepisów, zasad bezpieczeństwa.

tekst: mgr Urszula Ryza