Wtorek, Lipiec 10, 2018, 21:29
Kolejna edycja kampanii profilaktycznej „ Zachowaj Trzeźwy Umysł – Zadziwiam siebie, gdy siebie poznaję" obejmowała szereg działań nauczycieli według harmonogramu opracowanego przez pedagoga szkolnego. Były to zajęcia wychowawcze w oparciu o materiały otrzymane z Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu w postaci scenariuszy i ulotek.
Na stronie internetowej szkoły w zakładce „ Dla Rodziców - pedagog radzi" został zamieszczony artykuł wzmacniający kompetencje wychowawcze i dający wiedzę, jak pomóc dziecku w budowaniu pozytywnej samooceny, która stanowi istotny czynnik chroniący w profilaktyce wszelkich uzależnień.
Odbyła się także piąta szkolna impreza „ Festiwal Zdrowia", która promowała zdrowy styl życia bez przemocy i uzależnień. W tym roku, oprócz części edukacyjnej na terenie szkoły, mieliśmy zajęcia na świeżym powietrzu. Był to przemarsz na boisko w Witeradowie, mini- maratony, piknik na polanie w lesie, w którym uczestniczyli także rodzice i dziadkowie.
Kampania to także konkurs profilaktyczny. W tym roku był pod hasłem „ Autoportret – Zadziwiam siebie, gdy siebie poznaję". Klasy I - III robiły prace plastyczne, klasy IV - VII prace literackie, które miały formę wiersza, eseju i opowiadania. Ze względu na ich walory i poziom, zdecydowano o przesłaniu do dalszego etapu.
Wielki finał odbył się na uroczystym zakończeniu roku szkolnego, kiedy laureatom zostały wręczone nagrody. Otrzymali je:
Nicola Gałka z klasy I A, Gaja Sidor z klasy I B, Wiktor Madej z klasy II, Hanna Piekarska z klasy III a, Oktawia Wichary i Filip Antkiewicz z klasy III B , Natalia Palenik z klasy III C za prace plastyczne oraz Izabela Zwolińska z klasy VI A, Julia Pactwa z klasy VII C, Natalia Deptalska z klasy VII A za prace literackie.
Należy podkreślić, że materiały edukacyjne, nagrody indywidualne oraz środki finansowe jako nagroda dla szkoły, która zostanie przeznaczona na zakup pomocy otrzymaliśmy z Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu, za co wyrażamy wdzięczność.