Wtorek, Lipiec 10, 2018, 21:25

8 czerwca klasy: 1a i 2a wzięły udział w imprezie plenerowej pod hasłem „Cały Olkusz czyta dzieciom", która odbyła się na olkuskim Rynku. Wydarzenie odbyło się w ramach obchodów XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w olkuskiej Bibliotece.
Wydarzenie rozpoczęło wspólne przeczytanie "Lokomotywy" Juliana Tuwima. Dla przybyłych uczniów przygotowanych zostało wiele atrakcji inspirowanych literaturą dziecięcą. Dzieci wzięły aktywny udział w spektaklu teatralnym w wykonaniu Przystanku Teatr. Na dzieci czekały też atrakcje w namiotach: happening – Ostry Dyżur Literacki, Bajkowy Konkurs Czytelniczy, Kącik małego artysty – pokazowe zajęcia prowadzone przez pracowników Biblioteki, pokaz zajęć z robotyki i pokaz eksperymentów przygotowanych przez Akademię Robotyki oraz Akademia Twórczego Rozwoju "Bystrzak" Olkusz oraz Bajkowe malowanie twarzy – kącik prowadzony przez uczennice z Zespół Szkół Nr 4 w Olkuszu. Nasi uczniowie zadowoleni z wycieczki w drodze powrotnej zatrzymali się na zimne, słodkie lody.