środa, Czerwiec 13, 2018, 21:38

05 czerwca 2018 r. uczniowie klas: II, IIIa, IIIb, IIIc pojechali na wycieczkę do Krakowa. Wędrując ulicami królewskiego miasta poznali tajemnice i legendy związane z najstarszymi zakątkami Rynku Głównego. Przemierzając Wzgórze Wawelskie, mali turyści dowiedzieli się kto założył Kraków, gdzie mieszkali i bawili się królowie, jak uciszono słynną gadatliwą głowę wawelską i kto zwyciężył smoka całożercę.
Na trasie wędrówki uczniowie zmagali się z konkursami i quizami z wiedzy o legendach krakowskich.
Następnie uczestniczyli w warsztatach „Królestwo zwierząt", gdzie poszerzyli swoją wiedzę o naszej planecie. Dowiedzieli się skąd wzięły się kontynenty. Poznali ukształtowanie terenów poszczególnych kontynentów i zwierzęta je zamieszkujące. Stworzyli plastyczną mapę kontynentów i zobaczyli jak różnorodny jest świat zwierząt.
Tego dnia pogoda dopisywała jak i humory naszych milusińskich. Każdy uczestnik wycieczki wrócił do domu pełen wrażeń. Oczywiście nie mogło zabraknąć pamiątek.