Poniedziałek, Czerwiec 11, 2018, 10:38

16 marca i 25 maja Szkolne Koło Wolontariatu wspólnie z Samorządem Uczniowskim zorganizowało na terenie naszej szkoły akcję „Kup muffinę, wesprzyj bezdomną zwierzynę". Zebrane pieniążki zostały przekazane na rzecz Komitetu Pomocy Zwierzętom Fundacji Przystań Ocalenie.
Priorytetem komitetu jest wsparcie przytuliska dla koni oraz innych braci mniejszych. Wśród ich podopiecznych znajdziemy - ponad setkę koni, krowy, świnie, kozy, owce, kury, osły, psy, koty i wiele, wiele innych. To tam swój dom znajdują zmęczone, schorowane, często wyeksploatowane do granic możliwości zwierzęta.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom oraz rodzicom, którzy wsparli akcję i upiekli muffinki na rzecz naszej akcji. Specjalne ukłony kierujemy też w stronę wszystkich osób, które zakupiły pyszne słodkości.
To dzięki Wam staruszek Albercik ma swój wózek inwalidzki, a inne zwierzęta – a raczej ich opiekunowie - nie muszą się martwić co włożyć do pustych misek  – przynajmniej przez jakiś czas.