Niedziela, Czerwiec 10, 2018, 23:23
Uczniowie naszej szkoły bardzo licznie biorą udział w różnych konkursach matematycznych. Atrakcyjne zadanie konkursowe popularyzują wiedzę matematyczną, mobilizują do rozwijania zainteresowań, umożliwiają sprawdzenie umiejętności i stwarzają szansę zdobycia nagród.

Miło nam jest poinformować, że uczeń klasy 7a Piotr Dudek osiągnął niewątpliwy sukces z zakresu matematyki. Uzyskał tytuł finalisty w Małopolskim Konkursie Matematycznym. Aby jednak tego dokonać, musiał przejść, aż trzy bardzo trudne etapy tej rywalizacji.

Co roku nasi szóstoklasiści biorą udział w Powiatowym Konkursie Matematyczno – Przyrodniczym. Jest to konkurs interdyscyplinarny połączony ze świetną zabawą. Najlepszą parą z „ Trójki” okazała się : Barbara Goraj i Damian Kozera zdobywając w ogólnej klasyfikacji III miejsce. Cieszymy się z ich sukcesów tym bardziej, że do pierwszego miejsca zabrakło im zaledwie 1,5 pkt. Tuż za nimi, ze stratą 0.5 pkt. na  IV miejscu uplasowała się para Wiktoria Sidor i Norbert Zagożdżon.

Od lat szczególnym zainteresowaniem cieszy się konkurs Kangur organizowany pod patronatem Rady Europy i wpisany do kalendarza imprez UNESCO. W tegorocznej już XXVII edycji tego konkursu wzięło udział 48 śmiałków klas I – VII. Aż ośmioro z nich zdobyło wyróżnienie w tym konkursie. Oto lista zwycięzców:

1. Alan Stach klasa 2

2. Natalia Palenik 3c

3. Bartosz Kura 4b

4. Julia Masternak 5a

5. Barbara Goraj 6b

6. Nikola Sidor 6b

7. Norbert Zagożdżon 6b

8. Piotr Dudek 7a

Wszystkim nagrodzonym  gratulujemy wygranych, cieszymy się  ze świetnych wyników i życzymy powodzenia w następnych edycjach konkursów.