Poniedziałek, Czerwiec 4, 2018, 13:29
19 maja obchodzony jest Dzień Dobrych Uczynków. Ustanowiono go 10 lat temu z inicjatywy fundacji ARKA. Pomysł, by chociaż jednego dnia w roku patrzeć bardziej na innych niż na siebie, jest godny pochwały, więc radzimy, jak możecie uczcić Dzień Dobrych Uczynków 2015. Z inicjatywą, aby 19 maja ustanowić Dzień Dobrych Uczynków, w 2005 roku wystąpiła Fundacja Ekologiczna Arka. Jej pomysł zyskał sporą popularność i do akcji przez lata włączało się wiele firm, instytucji i przede wszystkim zwykłych ludzi, chcących zrobić coś dobrego dla innych.
Również nasza szkoła postanowiła zrobić coś dobrego. Nasi wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunem p. I.Prygą – Kopyść przeprowadzili akcję „ Zrób coś dobrego, oddaj coś niepotrzebnego". Przez cały tydzień uczniowie mogli przynosić rzeczy, które nie są im już potrzebne i chciałyby przekazać je dzieciom z Domu Dziecka. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Udało nam się uzbierać zabawki, książki, przybory szkolne i ubrania. Wszystkie te rzeczy trafią do Domu Dziecka im. J. Korczaka w Kłobucku.
Bardzo serdecznie dziękujemy. Pamiętajmy ! Warto pomagać, bo dobro powraca !

Ponadto wszyscy uczniowie mieli możliwość napisania na karteczkach swoje dobre uczynki. Dzięki temu wolontariusze stworzyli „Słoneczne uczynki", które można podziwiać na korytarzu na II piętrze.