Poniedziałek, Czerwiec 4, 2018, 13:26
W piątek 18 maja odbył się XXIII Pieszy Rajd Wiosenny pod hasłem: „Miejsca pamięci narodowej i pomniki ziemi olkuskiej w 100 rocznicę niepodległości". Celem rajdu jest propagowanie turystyki wśród młodzieży szkolnej oraz pogłębianie wiadomości z zakresu przyrody, krajoznawstwa i historii Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej.

Ze względu na niezbyt sprzyjającą pogodę naszą szkołę reprezentowało w tym roku tylko 7 uczniów z klasy 6 b i 6 c. O godzinie 8:15 pod opieką pani Jadwigi Straszak wyruszyliśmy autobusem do Żurady, aby wspólnie z uczniami ze szkół powiatu olkuskiego rozpocząć wędrówkę zielonym szlakiem do Osieka, gdzie była meta Rajdu. Sześciokilometrowa trasa prowadziła przez okoliczne lasy i pola oraz wieś Witeradów. Do Szkoły Podstawowej w Osieku dotarliśmy około południa, gdzie zostaliśmy przywitani poczęstunkiem. Otrzymaliśmy również Dyplom uczestnictwa dla drużyny, a każdy uczestnik rajdu pamiątkowy znaczek. Brak dobrej pogody został zrekompensowany dobrym humorem i pogodnym nastawieniem turystów. Mamy nadzieję, że na kolejne piesze wędrówki uda nam się wyruszyć w liczniejszej grupie. Następny rajd już we wrześniu!