Poniedziałek, Czerwiec 4, 2018, 13:23
W bieżącym roku szkolnym, realizujemy nieodpłatny program edukacji cyfrowej Mega Misja z fundacji ORANGE. Działaniami objęte są dzieci w wieku 6- 10 lat w ramach zajęć świetlicowych i dydaktycznych. Naszym celem jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji uczniów.
Zależy nam, by najmłodsi byli bezpiecznymi i świadomymi użytkownikami multimediów, a nauczyciele mieli dostęp do sprawdzonych materiałów, dzięki którym mogą prowadzić nowoczesne zajęcia dla dzieci. Mega Misja daje solidną bazę do mądrego i bezpiecznego poruszania się po świecie, w którym dzisiaj nie potrafimy normalnie funkcjonować bez technologii. Przebieg zajęć oparty był na fabularyzowanej grze (grywalizacji), która przenosiła dzieci do cyfrowego laboratorium i pełnej przygód Mega Misji. Jest to program nowoczesnej edukacji, który dzieciom pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii , ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty. W Mega Misji stawiamy na współpracę między dziećmi, twórczą dyskusję w trakcie zajęć i zabawę, która przyspieszy nabywanie cyfrowych kompetencji. Po zdobyciu określonej ilości punktów otrzymaliśmy narody, które stały się częścią wyposażenia świetlicy szkolnej.
TO JEST NASZA MEGA MISJA !!!

Tekst: mgr Magdalena Wojtaszek