środa, Maj 16, 2018, 21:03
9 maja jest obchodzony jako Dzień Europy i uważany za początek UNII EUROPEJSKIEJ. Nawiązując do tego święta Klub Europejski zorganizował konkurs plastyczny dla uczniów klas VI - VII pod hasłem: ,,9 maja – Święto Zjednoczonej Europy''.
Przewodniczący poszczególnych klas losowali hasła o tematyce unijnej tj.: Historia Unii Europejskiej, Symbole Unii Europejskiej, Siedziba Unii Europejskiej i miasta partnerskie, Instytucje Unijne oraz Ojcowie Unii Europejskiej. Zadaniem każdej klasy było wyszukanie wiadomości i ciekawostek dotyczących wylosowanego hasła i przygotowanie ciekawego plakatu. Najlepszy plakat wykonali uczniowie klasy 7b, drugie miejsce zdobyła klasa 7a, a trzecie miejsce zajęła klasa 6b. Wystawę prac można zobaczyć na korytarzu na parterze.

Podsumowanie uroczystości Święta Europy odbyło się 27 kwietnia w sali gimnastycznej. Odśpiewaliśmy wspólnie hymn Unii Europejskiej ,,Odę do radości", a prowadząca Oliwia Szkarłat przypomniała najważniejsze korzyści wynikające z przystąpienia Polski do UNII EUROPEJSKIEJ, a w szczególny sposób zaprezentowała konkretne przykłady wykorzystania funduszy unijnych.

Pani dyrektor Małgorzata Goc wręczyła dyplomy i nagrody zwycięzcom konkursu oraz gratulowała sukcesu.