Wtorek, Maj 8, 2018, 22:20
Maj rozpoczynamy trzema świątecznymi dniami. Uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody majowych uroczystości i uczcili Święto Konstytucji 3 Maja i Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Maluchy z klas I-III przygotowały prace plastyczne o symbolach narodowych. Spośród wielu wybrano najciekawsze i przygotowano wystawę plakatów. Najładniejsze wykonały klasy I a, II a i III c.
Uczniowie klas IV-VII wzięli udział w konkursie wiedzy na temat naszego hymnu, flagi i godła. Najwięcej na ten temat wiedzieli Franciszek Curyło z 4c i Klaudia Madej z 6b, drugie miejsce zajęły Diana Parzych z 4b, Wiktoria Eliasz z 7b i Oliwia Szkarłat również z 7b, a trzecie miejsce wywalczyli Jakub Sadłos z 4c i Małgorzata Klich z 6c.
Punkt kulminacyjny majowych obchodów nastąpił w piątek 27 kwietnia, kiedy to wszyscy uczniowie i nauczyciele w biało-czerwonym orszaku wyruszyli na ulice osiedla, aby wiwatować na cześć pierwszej polskiej nowoczesnej konstytucji z roku 1791.
Podsumowanie uroczystości odbyło się w sali gimnastycznej. Odśpiewaliśmy hymn narodowy i radosną pieśń Witaj maj, 3 maj, prowadzący Oliwia Szkarłat, Klaudia Madej i Piotr Dudek przypomnieli najważniejsze zapisy w akcie nazwanym przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, Ignacego Potockiego i Hugona Kołłątaja ostatnią wolą i testamentem gasnącej ojczyzny.
Pani dyrektor Małgorzata Goc wręczyła dyplomy i nagrody uczestnikom konkursów.
Na koniec podziękowała organizatorom, a wszystkim życzyła odpoczynku w czasie bardzo długiego majowego weekendu.