Wtorek, Maj 8, 2018, 22:18

26 kwietnia w Szkole Podstawowej w Bolesławiu odbył się powiatowy etap XVIII edycji konkursu „Mały Mistrz Ortografii Powiatu Olkuskiego". Do ścisłego finału zakwalifikowało się 20 uczniów ze wszystkich gmin z powiatu olkuskiego, a wśród nich nasza uczennica z klasy IIIa Katarzyna Sioła.
Uczestnicy konkursu zmagali się z trudnym dyktandem oraz ortograficznym testem. Co prawda nie mamy podium, ale Kasia bardzo dobrze poradziła sobie z zadaniami. Za udział dostała dyplom i nagrodę. Jest to dla naszej szkoły wielki sukces. Możemy się pochwalić, że nasza szkoła ma finalistkę powiatowego konkursu ortograficznego, a jak wiemy ortografia nie jest łatwa...
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w klasie czwartej.