Sobota, Maj 26, 2018

Piątek, Kwiecień 20, 2018, 23:08

13 kwietnia klasa I a, natomiast 16 kwietnia klasa I b wzięły udział w zajęciach bibliotecznych organizowanych przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Olkuszu w ramach projektu "Nasza Niepodległa". Celem tego projektu jest wspieranie postaw patriotycznych młodego pokolenia i pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa naszej ojczyzny w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Pierwszoklasiści wzięli udział w zajęciach edukacyjno-literackich "Jestem Polak Mały", przeznaczonych dla klas młodszych, które przybliżyły legendy i podania będące elementami polskiego dziedzictwa narodowego oraz polskiej kultury i tradycji.
Po obejrzeniu filmu historycznego i prezentacji symboli narodowych uczniowie wykonali pracę plastyczną. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem wzięli udział w zajęciach.
Patronat honorowy nad projektem objął Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.