Piątek, Marzec 23, 2018, 12:14

Niektórzy uczniowie klas siódmych piątkowy wieczór – 16 marca – spędzili w szkole, ponieważ nauczycielki historii i języka polskiego zorganizowały dla nich wieczór filmowy.

Na tę okazję Jakub Piekarski i Jakub Postół przygotowali prezentację o getcie warszawskim, a dziewczynki: Oliwia Szkarłat, Natalia Widłak, Katarzyna Krysztoforska, Natalia Deptalska i Rut Bugaj recytację wierszy Czesława Miłosza, Władysława Broniewskiego i Władysława Szlengela.
Jednak najważniejszym punktem wieczoru była projekcja filmu Romana Polańskiego pt. Pianista. Młodzież zobaczyła realia życia w warszawskim getcie – obraz głodu, cierpienia i bezmiaru bestialstwa oraz poznała wojenne losy kompozytora i pianisty Władysława Szpilmana – autora muzyki do Polskiej Kroniki Filmowej, wielu filmów i niezapomnianych przebojów, takich jak Czerwony autobus, Małe kina, Nie ma szczęścia bez miłości.
Dzięki zaangażowaniu uczniów udało się stworzyć atmosferę, jaka panuje w sali kinowej.
Mamy nadzieję, że taka forma pogłębiania wiedzy historycznej i uwrażliwiania jest atrakcyjna i efektywna.