Poniedziałek, Marzec 12, 2018, 13:36

6 marca 2018 roku to wyjątkowy dzień dla naszej szkoły. Tego dnia licznie zawitali do nas mali goście wspólnie ze swoimi rodzicami (opiekunami). Początek spotkania rozpoczął się o godz. 16. 00 oficjalnym powitaniem przez Panią dyrektor mgr Małgorzatę Goc, która przedstawiła ofertę naszej szkoły.

Następnie uczennice klasy IIIc pod kierunkiem Pani mgr Jadwigi Straszak pięknie wykonały taniec hiszpański, zaś chwilę później swój układ taneczny zaprezentował równie wspaniale zespół „Hiciaki" pod opieką Pani mgr Izabeli Prygi – Kopyść. Po występie dzieci zostały podzielone na grupy i razem z wychowawcami klas trzecich (Panią mgr Jadwigą Straszak, Panią mgr Izabelą Prygą – Kopyść i Panią mgr Marleną Królikowską) udały się na przedstawienie zorganizowane przez Zespół Teatralny „Abrakadabra" pt. „Brzydkie kaczątko". Potem każda z grup zwiedziła szkołę i brała udział w różnorodnych zajęciach dydaktycznych, jak również w ciekawych zajęciach sportowych – pokaz piłki ręcznej pod opieką Pana mgr Krzysztofa Żurka. Dzieci miały także okazję pokonać w małej salce gimnastycznej tor przeszkód zbudowany z klocków pod opieką Pana mgr Pawła Banysia. Atrakcje te wywołały wśród milusińskich mnóstwo radości i entuzjazmu. W tym samym czasie rodzice wysłuchali prelekcji Pani pedagog mgr Haliny Gromek z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Olkuszu dotyczącej dojrzałości szkolnej dzieci. Natomiast przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oprowadzili rodziców po szkole. Mieli oni możliwość obejrzeć sale dydaktyczne i warunki nauki dzieci. Rodzice otrzymali także foldery, dzieci zaś kredki, zakładki do książek i jabłuszka jak przystało na placówkę, która posiada certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. Spotkanie upłynęło w serdecznej i przyjaznej atmosferze. Wszystkie dzieci wyszły ze szkoły zadowolone z uśmiechem na twarzy. Zarówno całe grono pedagogiczne jak i społeczność uczniowska trójki mają nadzieję, że dnia 1 września będzie towarzyszył dzieciom taki sam zachwyt i entuzjazm.

Tekst: mgr Marlena Królikowska