Sobota, Marzec 3, 2018, 22:49

XVII edycja Miejsko-Gminnego Konkursu Języka Polskiego odbyła się pod hasłem: „...aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa..."
Jako temat przewodni konkursu organizatorki ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Olkuszu wybrały film.

W tym roku naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Olga Jochymek z 6c, Barbara Goraj z 6b oraz Julia Masternak z 5a.
Drużyna dziewcząt musiała wykazać się znajomością terminów filmowych, środków stylistycznych oraz zasad ortograficznych.
Ponadto wymagana była umiejętność poprawy błędów językowych i pisowni wyrazów z „h" oraz „ch". Uczestnicy mieli także okazję pochwalić się zdolnością pięknego wygłaszania przemówień.
Nasz zespół pokonał przedstawicieli wszystkich szkół biorących udział w konkursie i zajął pierwsze miejsce.