środa, Styczeń 31, 2018, 20:09

„Cybernauci" to kompleksowy projekt szkoleniowy kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci, realizowany przez fundację Nowoczesna Polska w partnerstwie z Collegium Civitas.
Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z sieci przez dzieci i młodzież, a także ich rodziców, opiekunów i nauczycieli.
W związku z tym dn. 30.01.2018 r. w klasie 3b i 3c Pani Marta Florkiewicz – Borkowska wraz z uczniami realizowała temat „Tajemne moce komputera". Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z filmikami z serii „Owce w sieci". Dyskutowali na temat czyhających zagrożeń i jak być bezpiecznym w sieci, tworzyli mocne hasła, programowali offline i poznali stronki oraz aplikacje do twórczego działania w sieci.
6 lutego w takich zajęciach uczestniczyć będą uczniowie klasy 3a. Ponadto szkolenie na temat bezpieczeństwa w sieci zostanie zorganizowane dla rodziców i nauczycieli.