Poniedziałek, Styczeń 22, 2018, 19:37
Miłośnicy muzyki mieli wyjątkową gratkę, ponieważ w piątek 19 stycznia w naszej szkole gościł Łódzki Zespół Koncertowy Wirtuoz. Na saksofonie tenorowym grał Marek Maciejewski, na trąbce Marcin Błaszczyk, na puzonie Maciej Malec

Artyści zaprezentowali muzykę z filmów Walta Disneya, melodie skomponowane przez Luisa Armstronga i George'a Gershwina. Przeprowadzili także konkurs rozpoznawania muzyki z filmów: Księga dżungli, Król lew i Piękna i bestia.
Oprócz tego uczniowie mogli poznać krótką historię instrumentów i dowiedzieć się, że saksofon tenorowy to instrument dęty drewniany i używany jest w muzyce rozrywkowej, trąbki – instrumentu dętego blaszanego – używają jazzmani, puzon powstał w średniowieczu i nie ma przycisków, natomiast tarka służy do wydobycia rytmu.
Uczniowie mogli spróbować zagrać na ustnikach, a potem na puzonie. Wybrane dziewczynki zatańczyły przed widownią w rytm muzyki filmowej.
To była przyjemna i ciekawa lekcja.