Piątek, Styczeń 19, 2018, 23:32

10 stycznia w Szkole Podstawowej nr 9 odbyła się XVII edycja Miejsko- Gminnego Konkursu Języka Polskiego „Aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa..."

Naszą szkołę reprezentowały 3 uczennice:

• Julia Pasternak z kl. 5a (opiekun- p. Agnieszka Piątek)
  • Olga Jochymek z kl. 6c (opiekun – p. Małgorzata Pieniążek)
  •  Barbara Goraj z kl. 6a (opiekun – p. Alina Rogóż)

Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu wielu polonistycznych dziedzin, m.,in. ortografii, interpunkcji, słowotwórstwa oraz znajomością rodzajów i gatunków literackich. Trzeba było także dokończyć znane i mniej znane przysłowia i powiedzenia, a także zredagować opowiadanie nt. udziału w castingu do filmu.

Nasze uczennice świetnie sobie poradziły. Wszystkie zakwalifikowały się do

II etapu, który odbędzie się 28 lutego 2018 r.

Dziewczynom serdecznie GRATULUJEMY i życzymy zapału i przyjemności w przygotowaniach do dalszych zmagań.