Poniedziałek, Grudzień 11, 2017, 20:56
Nie od dzisiaj wiadomo, iż nasza kondycja fizyczna wpływa na stan umysłu i na odwrót. Ważne jest również odżywianie m.in. 5 porcji warzyw i owoców. Owoc, warzywo lub sok ze świeżych owoców stanowią doskonałą przekąskę w trakcie pracy czy nauki.
Aby uświadomić uczniom jak ważna jest to sprawa wykonaliśmy dwa plakaty zachęcające do smakowania owoców i warzyw. Ponadto dzieci stworzyły książkę kucharską, w której każdy uczeń przygotował swoje ulubione zdrowe danie. Książka od kilku dni wędruje od domu do domu wylosowanego ucznia klasy 2 i „zachęca" do przygotowania wspólnie z rodzicami zdrowego posiłku.