środa, Listopad 29, 2017, 23:52
Dnia 23 listopada 2017 r odbyły się obchody Dnia Europejskiego w naszej szkole. Uroczystości towarzyszyło hasło: BAJKOWO – SMACZNIE - EUROPEJSKO. W tym roku szkolnym postanowiliśmy wybrać się na krotką podróż po Europie, która przybliżyła nam kraje Unii Europejskiej. Przenieśliśmy się również na pewien czas w świat bajek wybranych krajów Unii Europejskiej, który w sposób przyjemny pobudził naszą wyobraźnię, wkradając się w wewnętrzny świat bohaterów baśni.
Uczniowie klas 1-3 przebrali się w stroje bohaterów bajek, które wcześniej wylosowali. Wytypowani przedstawiciele klas wzięli również udział w quizie dotyczącym znajomości treści najpopularniejszych bajek i baśni. Quiz zawierał 16 pytań. Zadaniem uczniów było wylosowanie pytania konkursowego i udzielenie na nie odpowiedzi. Za prawidłową odpowiedź uczniowie otrzymali 1 punkt, a za błędną odpowiedź 0 punktów. Pytania konkursowe okazały się dla niektórych uczestników trudne, a dla niektórych łatwe. Po ciężkich zmaganiach komisja w składzie Pani dyrektor Małgorzata Goc, Pani Alina Rogóż i Pani Małgorzata Wiśniewska wyłoniła zwycięzców, którymi okazali się przedstawiciele reprezentujący klasę 3a, otrzymali I miejsce, przedstawiciele klasy 1a zdobyli II miejsce, a przedstawiciele klasy 3c zajęli III miejsce.
Uczniowie klas 4-7 wzięli udział w konkursie plastycznym o tematyce proeuropejskiej zorganizowanej przez Klub Europejski. Celem konkursu było propagowanie idei Wspólnej Europy. Zadaniem uczniów każdej klasy było przygotowanie plakatów pt. ''Odkrywamy państwa Unii Europejskiej'', które poświęcone były państwu wylosowanemu wcześniej przez klasę. Plakaty te stworzyły świetną szkolną wystawkę. Oryginalną formą propagowania Wspólnej Europy był też konkurs na najciekawszy stolik kulinarny i strój uczniów reprezentujący flagę wylosowanego państwa. Komisja wybrała najlepsze prace oraz wyłoniła zwycięzców. W szkolnym konkursie plastycznym I miejsce zajęła Klaudia Madej z klasy 6b, II miejsce zdobył uczeń klasy 5a Szymon Janik, a Mateusz i Szymon Ambrozik otrzymali III miejsce. W konkursie klasowym na najlepszy strój oraz stolik kulinarny zwycięzcami I miejsca zostali uczniowie klasy 6b, II miejsce przypadło uczniom klasy 4c, a III miejsce uzyskała klasa 7a. Pani dyrektor Małgorzata Goc wręczyła dyplomy i nagrody laureatom konkursu plastycznego i kulinarnego. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Uroczystość uatrakcyjniły swoim występem artystycznym grupy taneczne uczniów z klasy 6a oraz uczennic z klasy 6b. Obejrzeliśmy również występ uczennicy klasy 6a Alicji Kłosińskiej w piosence Zary Larsson pt. ''This ones for you". Uczniowie klasy 2 pod kierunkiem Pani Karoliny Kot uświetnili całą imprezę znakomitym występem, który zapoznał nas na wesoło z językiem niemieckim. Obejrzeliśmy też film, który zabrał nas w krótką podróż po Europie. Śpiewaliśmy wspólnie z publicznością, radosną piosenkę „Europo, witaj nam". Koordynatorkami całej akcji były panie Beata Turska oraz Małgorzata Wiśniewska (opiekunki Klubu Europejskiego). Panie Magdalena Wojtaszek oraz Anna Nawara przygotowały piękną dekorację.
Naszą europejską przygodę zakończyliśmy akcentem kulinarnym. Wszystkich uczniów zaprosiliśmy na prezentację najbardziej typowych potraw wybranych krajów Unii Europejskiej przygotowanych przez uczniów klas 4-7.
Dziękujemy wychowawcom, uczniom wszystkich klas oraz rodzicom za zaangażowanie się w naszą uroczystość. Dziękujemy za wspólną zabawę.

Tekst: mgr Beata Turska