Piątek, Listopad 24, 2017, 13:40

Dzień 15 listopada 2017r.w pewnością zapisze się szczególnie w historii naszej szkoły. Tego dnia bowiem odbyły się u nas pierwsze wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Olkuszu.

A oto garść informacji na temat tego wydarzenia. Rada Miejska w Olkuszu uchwałą z dnia 23 czerwca 2015r. oraz zmianą z dnia 12 września 2017r. powołała Młodzieżową Radę Miejską w Olkuszu. Młodzieżowa Rada Miejska w Olkuszu będzie reprezentacją uczniów uczących się w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych na terenie Miasta i Gminy Olkusz. Radnym Młodzieżowej Rady Miejskiej w Olkuszu może zostać także uczeń klasy 7 szkoły podstawowej. Radnych Młodzieżowej Rady Miejskiej w Olkuszu wybierają sami uczniowie. W szkołach zostały powołane Szkolne i Okręgowe Komisje Wyborcze odpowiadające za przeprowadzenie wyborów. W naszej szkole był to okręg 1, który obejmował Szkołę Podstawową nr 1 w Olkuszu oraz Szkołę Podstawową nr 3 w Olkuszu. Okręg ten dysponował jednym mandatem. Zgłoszono czterech kandydatów. Wyniki wyborów przedstawiają się następująco: (kolejność nazwisk na karcie do głosowania)
1. Zydroń Jakub z SP nr 3: 87 głosów
2. Dudek Piotr z SP nr 3: 71 głosów
3. Roś Krzysztof z SP nr 1: 133 głosy
4. Piskorowski Kamil z SP nr 1: 14 głosów
Jak widać powyżej, zwyciężył Krzysztof Roś.
Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w pracy radnego.
Tekst: Danuta Knapik-Francka
Foto: Magdalena Wojtaszek