środa, Listopad 22, 2017, 22:11

17 listopada 2017 r. w Krakowie odbyło się wręczenie dyplomów i nagród laureatom V edycji Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii", którego organizatorami byli Stowarzyszenie Polonistów ,Fundacja „Zawsze Warto" oraz Małopolskie Kuratorium Oświaty.
Przystąpienie do pisania dyktanda staje się okazją do uczenia się historii i refleksji nad językiem ojczystym. Tekst poświęcony jest wydarzeniom i bohaterom związanym z odzyskaniem niepodległości przez Polskę.
W tym roku w konkursie wzięło udział 5482 uczniów z 286 szkół podstawowych. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 70 uczniów ze średnim wynikiem 96,6 %.
Laureatami zostało 24 uczniów ze średnim wynikiem 83,5 %.

Wśród nich znalazła się nasza uczennica Oliwia Szkarłat z 7 b.

Gratulujemy Oliwce.