Czwartek, Listopad 16, 2017, 23:14

Dnia 13.11.2017r. w naszej szkole klasa VII A uczestniczyła w zajęciach warsztatowych „Zerwać wzorzec: przemoc i agresja". Spotkanie z trenerami zewnętrznymi odbyło się dzięki organizacyjnemu i finansowemu wsparciu Ośrodka Pomocy Społecznej w Olkuszu w ramach profilaktyki realizowanej przez Interdyscyplinarny Zespół ds Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.

Szczególne podziękowanie należy się Przewodniczącej Zespołu-pani Magdalenie Jajkiewicz. Oprócz wiedzy i nowych doświadczeń uczniów, efektem była ankieta, którą wypełnili uczestnicy. Analiza zebranych informacji dała podstawy do poprowadzenia przez wychowawcę klasy i pedagoga szkolnego zajęć wychowawczych- „ Poznać lepiej siebie". W ocenie pracowników szkoły tego typu nowatorskie sposoby realizowania zadań związanych z profilaktyką przemocy najczęściej przynoszą lepsze efekty, niż stosowane tradycyjnie.

Jeszcze raz dziękujemy organizatorom!