Poniedziałek, Październik 9, 2017, 19:05
II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego!

Kod zadania MZA08
Tytuł zadania
 „Ja wam pokażę – kreatywne dzieciaki!" Program inspirujących zajęć dodatkowych dla uczniów olkuskich szkół podstawowych".

Innowacyjne warsztaty z programowania, spotkania teatralne, dodatkowe koła zainteresowań, szkolenia z pracy zespołowej – to tylko niektóre z propozycji zajęć dodatkowych dla uczniów olkuskich szkół podstawowych, które mają szanse być realizowane od 2018 r. Wystarczy, że zadanie zgłoszone do II edycji budżetu obywatelskiego województwa małopolskiego pn. „Ja wam pokażę – kreatywne dzieciaki! Program inspirujących zajęć dodatkowych dla uczniów olkuskich szkół podstawowych" uzyska wystarczającą liczbę głosów mieszkańców gminy Olkusz.
Co otrzyma uczeń?
Planuje się, że zajęcia, o których mowa powyżej, realizowane będą na terenie trzech olkuskich szkół podstawowych: SP nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Olkuszu, SP nr 3 im. Marcina Biema w Olkuszu oraz SP im. Jana Kochanowskiego w Osieku. Cykl innowacyjnych, autorskich zajęć pozalekcyjnych przyczyniać się będzie do kształtowania kompetencji kluczowych uczniów.
Jeśli projekt, głosami mieszkańców, zostanie wybrany do realizacji, dzieci i ich rodzice będą mogli wybierać spośród następujących rodzajów zajęć oferowanych w każdej z placówek szkolnych:
• koła naukowe (np. biologiczne, chemiczne, matematyczne) dla 3 grup uczniów;
• koła informatyczne mające na celu rozwój umiejętności programowania dla 2 grup uczniów;
• warsztaty zwiększające kompetencje artystyczno-kulturalne dla 2 grup uczniów;
• szkolenia rozwijające kreatywność, asertywność, zajęcia poprawiające zdolność uczenia się, kształtujące umiejętności autoprezentacji, pracy w grupie;
• zajęcia ruchowe dla 2 grup uczniów.

Jak głosować w II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego?
Zadania są już sprawdzone pod kątem merytorycznym przez urzędników i zatwierdzone przez zarząd województwa – teraz wszystko w rękach mieszkańców.
Głosowanie potrwa od 25 września do 13 października 2017 roku.

W II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego mieszkańcy regionu będą mogli oddać tylko jeden głos, wybierając spośród wszystkich zadań małych (czyli o zasięgu całego powiatu) i dużych (o zasięgu subregionu).
Ważna uwaga – głosować można tylko na zadanie z subregionu, w którym się mieszka.
Mieszkańcy gminy Olkusz mogą wrzucić swój głos do urny znajdującej się w Urzędzie Miasta i Gminy Olkusz lub zagłosować internetowo.

Bez względu na wybrany sposób głosowania należy pamiętać o nazwie i numerze zadania, tj.
„Ja wam pokażę – kreatywne dzieciaki! Program inspirujących zajęć dodatkowych dla uczniów olkuskich szkół podstawowych";
Kod zadania MZA08

Szczegóły dotyczące głosowania w II edycji budżetu obywatelskiego znajdują są pod adresem: https://www.bo.malopolska.pl/index.php/glosowanie

Karty do głosowania oraz informacje na temat zgłoszonego zadania dostępne są u Dyrektorów szkół:
• SP nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Olkuszu – Dyrektor Ewa Skubis;
• SP nr 3 im. Marcina Biema w Olkuszu – Dyrektor Małgorzata Goc;
• SP im. Jana Kochanowskiego w Osieku – Dyrektor Paweł Czarnota.